Forum dla firm z Polski

Jak uzyskać skierowanie na badanie krwi od lekarza rodzinnego?

Strona główna > Zdrowie i Uroda > Portale Medyczne > Jak uzyskać skierowanie na badanie krwi od lekarza rodzinnego?

Jak uzyskać skierowanie na badanie krwi od lekarza rodzinnego?

28.10.2025 22:43:44 

Hej wszystkim! Chciałbym zapytać o skierowanie na RTG kręgosłupa. Czy można je dostać od lekarza rodzinnego bez wizyty u ortopedy? Mam bóle pleców od dłuższego czasu, ale nie wiem, czy rodzinny może to zlecić, czy musi być specjalista. Jak to wyglądało u Was?

28.10.2025 22:58:13 

Ja się kiedyś zdziwiłem, bo chciałem zrobić rentgen płuc i myślałem, iż mogę po prostu pójść do placówki. Okazało się, iż bez skierowania nie zrobią, nawet prywatnie czasami chcą mieć potwierdzenie od lekarza. W sieci odnalazłem info, iż to chodzi o kwestie bezpieczeństwa – promieniowanie i takie sprawy.

29.10.2025 14:39:47 

Z tego, co wiem, to e-skierowania bardzo ułatwiły sprawę. Dostałem ostatnio kod SMS-em i wystarczyło go podać w rejestracji. Żadnych papierów, żadnych podpisów. Na jednej stronie czytałem, że takie elektroniczne skierowanie działa w całej Polsce, więc to spora wygoda.

30.10.2025 14:39:26 

Hej wszystkim! Mam pytanie – czy zawsze trzeba mieć skierowanie na badania krwi? Chciałem wykonać kontrolne, natomiast lekarz powiedział, że nie ma wskazań. Troszkę mnie to zdziwiło, bowiem chciałem po prostu sprawdzić stan zdrowia. Jak to wygląda u Was?

31.10.2025 22:40:49 

Kiedyś szukałem informacji o badaniach lekarskich wymagających skierowania i w wynikach wyszukań pojawiła się strona https://radamed.pl/konsultacja/skierowanie-na-badanie/. Nie korzystałem z niej, ale wydaje się przejrzysta i ma sporo treści na temat dokumentów potrzebnych do badań. Warto zobaczyć, co tam oferują.

01.11.2025 08:14:43 

Z tymi skierowaniami to różnie bywa. Ja np. dostałem bez problemu na badanie krwi, ale już na rentgen musiałem się prosić. Lekarz chciał, żebym najpierw przyszedł po skierowanie, potem dopiero umówił termin. W internecie widziałem poradniki, że przy niektórych dolegliwościach lekarz rodzinny ma obowiązek dać skierowanie – warto poczytać, zanim się pójdzie do przychodni.

02.11.2025 06:23:26 

Ja się kiedyś zdziwiłem, bo chciałem zrobić rentgen płuc i myślałem, że mogę po prostu pójść do placówki. Okazało się, że bez skierowania nie zrobią, nawet prywatnie czasem chcą mieć potwierdzenie od lekarza. W sieci znalazłem info, że to chodzi o kwestie bezpieczeństwa – promieniowanie i takie sprawy.

03.11.2025 16:50:25 

Ja się zastanawiam, czy te skierowania są w ogóle potrzebne na wszystko. Przecież wiele osób chce się po prostu przebadać, a nie czekać, aż coś się popsuje. Na różnych stronach piszą, że można zrobić badania profilaktyczne bez skierowania, tylko prywatnie, więc może to jest jakieś rozwiązanie.

04.11.2025 06:48:25 

Ja ostatnio chciałem zrobić zwykłe badania krwi i okazało się, że lekarz rodzinny nie zawsze chce wystawiać skierowanie „tak po prostu”. Powiedział, że musi być konkretny powód. Trochę mnie to zdziwiło, bo chciałem tylko profilaktycznie sprawdzić wyniki. W końcu dowiedziałem się w necie, że niektóre badania można też zrobić samemu, ale wtedy trzeba zapłacić.

Ostatnio dodane posty

Ja ostatnio chciałem zrobić zwykłe badania krwi i okazało się, że lekarz rodzinny nie zawsze chce wystawiać skierowanie „tak po prostu”. Powiedział, że musi być konkretny powód. Trochę mnie to zdziwiło, bo chciałem tylko profilaktycznie sprawdzić wyniki. W końcu dowiedziałem się w necie, że niektóre badania można też zrobić samemu, ale wtedy trzeba zapłacić.

Ja się zastanawiam, czy te skierowania są w ogóle potrzebne na wszystko. Przecież wiele osób chce się po prostu przebadać, a nie czekać, aż coś się popsuje. Na różnych stronach piszą, że można zrobić badania profilaktyczne bez skierowania, tylko prywatnie, więc może to jest jakieś rozwiązanie.

Ja się kiedyś zdziwiłem, bo chciałem zrobić rentgen płuc i myślałem, że mogę po prostu pójść do placówki. Okazało się, że bez skierowania nie zrobią, nawet prywatnie czasem chcą mieć potwierdzenie od lekarza. W sieci znalazłem info, że to chodzi o kwestie bezpieczeństwa – promieniowanie i takie sprawy.

© Copyright Forum-dlafirm.ovh - Wszelkie Prawa Zastrzeżone - Polityka Prywatności

Partnerzy: .
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej o plikach cookies oraz naszej polityce prywatności.